Son Dakika! Vakıf bank konut kredisi aylık faiz oranını düşürdü…

Vakıfbank konut kredisi aylık faiz oranını 500 bin TL’ye kadar yüzde 0,99’a indirdi.

VakıfBank, konut kredisi aylık faiz oranını 500 bin TL ye kadar %0,99’a, bireysel ihtiyaç kredisi aylık faiz oranını ise maaş müşterileri için %1,49’a, diğer müşteriler için %1,59’a çekerken, konuttaki faiz oranını, kampanyaya katılacak konut projeleri için aylık %0,79’a indirdi.

ZİRAAT BANKASI DA KONUT KREDİSİ FAİZ ORANINI DÜŞÜRMÜŞTÜ

Merkez Bankası’nın politika faizinde indirime gitmesinin ardından, Ziraat Bankası konut kredisi faizini yüzde 1’in altına indirmişti.

Banka, 500 bin TL’ye kadar 180 ay konut kredisi faizini yüzde 0,99 olarak belirlemişti. Ziraat Bankası tüketici kredileri faizlerinin maaş müşterileri için 60 ay vadede yüzde 1,49, diğer müşteriler için yüzde 1,59 olacağını duyurmuştu. Banka, kurumsal kredi faiz oranlarını kurumsal kredi notuna göre yüzde 17 ile yüzde 18 aralığında belirlemişti.

EKONOMİDE FAİZ VE ENFLASYON GELİŞMESİ


Merkez Bankası Para Politikası Kurulu politika faizini 4,25 puan indirerek yüzde 19,75’e çekmişti. 27 Temmuz’da atılan adımla 4,5 yıllık aranın ardından ilk kez faiz indirimi gerçekleştirilmiş olmuştu.

Dün de Enflasyon Raporu’nu açıklayan Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 13,9’a düşürüldüğünü söylemişti. Para politikasına yönelik mesaj da veren Uysal, “Kararlarımız büyük ölçüde açıklanan verilere bağlı olacak. Enflasyonda ana eğilime bakan bir çerçeveyi esas alacağız” demişti.

Dünyaya geldiğimizde bir serüvene başladık . Acıyı,kederi,hasreti, mutluluğu ,huzuru sevmeyi,sevilmeyi ve sevilmemeyi her şey'i tattık. Evet şimdi var olan tüm kötü düşüncelerden uzaklaşma zamanı her şey' e bir nokta koyup yeniden başlama zamanı ...
Yazı oluşturuldu 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön