MUTLULUK SEN DEMEKTİR .

? Yürümek istediğin yolda yürü, yürürken içinden gelen şarkıyı söyle.
.
– Kafka Okur, Sayı 27

? Çocukların oyunları arasında en çok saklambacı sevmesi boşuna değil. Göstermek değil sırlı olan; bulunmak. Kendini göstermek için yanıp tutuşuyorsan , kendine göster. Haydi saatini kur, buluşma vaktin geldi canınla.
.
– Ay Tiradı, A. Ali Ural

MUTLULUK NEDİR ?

Mutluluk istediğin hayatı istediğin şekilde yaşamak mı ?

Mutluluk sevmek mi ?

Mutluluk sevilmek mi ?

Nedir mutluluk her şeye sahip olmak mı ?

Küçük bir çocuğa alınan bir oyuncak mı ?

Mutluluk nedir biliyormusunuz ;

Mutluluk en derinden hissetmektir, en derinden sevmek ,en derinden sevilmek ,sahip olduğun en ufak şey için bile şükredip yoluna devam etmektir. O oyuncak alınan küçük çocuğun içindeki his gibi hissediyorsan mutluluğu tadıyorsun demektir.

Aslında mutluluk sen demektir . Sen karar verirsin buna kıymetini bilirsen sahip olduklarının , nefes almanın ,yürümenin , görmenin , duymanın , derdini karşındakine anlatmanın değerini bilirsen ,mutlu olursun zaten.İşte o zaman ilk kendin için değerli daha sonra başkaları için değerli olursun .

Mühim olan gerçek olmaktır. Dosdoğru ,apaçık , sade olursan gerçeği yansıtırsın .

Burnu havada , kendini beğenmiş , hiç bir şeyi beğenmeyen, her şeye bir kusur bulan bir insan mutlu olabilir mi ? Asla olamaz ve mutlu da edemez . Uzak durun bu tür insanlardan sakinliği , doğruyu seçen insanları seçin. Hayat asırlarca sürmüyor bir insan için bu yüzden yaşadığınız zamanın değerini bilin kısa zaman su durmadan akıyor suyu heyecanlandırın köpürsün mutluluktan oluşan dalgalar ile ışıltılar içinde yüzün … 🙂

BerAr.

Arzu Coşar – Mutluluk

Dünyaya geldiğimizde bir serüvene başladık . Acıyı,kederi,hasreti, mutluluğu ,huzuru sevmeyi,sevilmeyi ve sevilmemeyi her şey'i tattık. Evet şimdi var olan tüm kötü düşüncelerden uzaklaşma zamanı her şey' e bir nokta koyup yeniden başlama zamanı ...
Yazı oluşturuldu 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön