KURU SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ !

Kırılan ve kabaran kuru saçlar için öneriler genelde saçın nemlendirilmesiyle mümkündür. Saç sağlığının her insan için farklı olduğu bilinmektedir. Herkesin saç tipi ve şekli farklıdır. Bu yüzden her insanın saç bakım rutini de farklıdır.

Kuru saçlar neme en çok ihtiyaç duyan saç tipleridir ve yeteri kadar nemlendirilmediğinde saç kaybı kaçınılmazdır. Saçların aşırı yıkanması, doğal nemini kaybedip kurumasına neden olabilir. Saçın kuruluğunu gideren birçok yöntem vardır. Parlak ve sağlıklı saçlara ulaşmak isteyen birçok kişi, saçların beslenmesi ve nemlenmesi için farklı yöntemler tercih eder.

Bu yöntemler arasında en bilindik olanı zeytinyağı bakımlarıdır. Saçların doğal bir nem kazanması için kullanılan zeytinyağı ile her zaman saç sağlığının en iyi şekilde korunması mümkün olacaktır. Kuru saçlar için öneriler konusunda evinizde bulacağınız birçok malzemeyle saçlarınızı canlı bir hale getirebilirsiniz.

1-Süt

Süt ve yumurta da saç bakımının önemli maddeleri arasındadır. Saçlara sürülen bu karışım, muz püresiyle karıştırılıp sürüldüğünde bir maske olarak kullanılabilir. Saçların tamamına yedirilen sütlü muz maskesi, balla ve zeytinyağıyla da zenginleştirilebilir. Kuru saçlar için öneriler konusunda tüm maskeleri bir arada kullanabilirsiniz. Bir hafta birini bir hafta diğerini tercih edebilirsiniz.

2-Mayonez

Mayonez hazır bir maske gibidir. Bu karışımın içine yarım muz ve avokado eklenerek blenderdan geçirilir. Saçlara uygulanır ve 20 dakika bekletildikten sonra iyice durulanarak yıkanır. Saçlardan iyice çıkması için arındırıcı şampuan kullanmak yerine durulama süresini uzatmanız çok daha etkili bir yöntemdir.

3-Hardal Yağı

Saç uzunluğunuza göre tercih edeceğiniz hardal yağını ısıtıp saçlarınıza sürerek saçlarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Kuru saçlar için öneriler arasında tercih edilen yağlarla her zaman saçların nemli kalmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

4-Yoğurt

Sağlıklı probiyotikler içeren yoğurt, bal ve zeytinyağıyla karıştırılarak saçlara sürülür. Saç diplerine masaj yapılarak kullanılan yoğurt, yarım saat bekletilerek saçın iyice yıkanması ve durulanması sağlanır. Duruladığınız saçlarınızın sağlıklı olması için nemlendirici içeren şampuanlar kullanabilirsiniz.

5-Avokado

Avokado çok başarılı bir nemlendiricidir. Avokadonun da aynı yoğurt gibi kullanılması söz konusudur. Bazen içine zeytinyağı eklenerek kullanılan avokado genelde tek başına da nemlendirmeye yeterlidir. Saç diplerine iyice masaj yapılarak uygulana avokado, daha sonra saç tellerine de sürülerek saçlarda 15 dakika bekletilir.

7-Zeytinyağı

Halis zeytinyağı saç bakımında çok yararlıdır. Saçlara uygulanan zeytinyağı haftada bir iki kez düzenli olarak kullanıldığında saç bakımı için etkisini hemen gösterir. Saçarın parlak ve güzel görünmesini sağlayan zeytinyağını tüm saçınızda bir saat kadar beklettiğinizde daha sonra saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayarak sağlıklı olmalarını ve parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Kuru Saçlara Evde Bakım Yapmak

Kuru şaçlar için saç bakım önerileri yağ bazlı ürünlerin tercih edilmesi söz konusu olduğundan bu ürünler kullanılarak yapılan maskelerdir. Bu maskelerin çoğu mutfakta bulunan zeytinyağları, yumurta sarısı, mayonez, badem yağı gibi ürünler kullanılır. Saçlara bakım yapmak ve hızlı çözümler bulmak istediğinizde zeytinyağı tek başına yeterli bir çözüm olabilir. Saçların sağlıklı uzaması, parlak ve canlı görünmesi için ihtiyacı olan nemin sağlanması, bol su içmek ve sağlıklı beslenmek kadar saçlara dıştan bakmak açısından da önemlidir.

Dünyaya geldiğimizde bir serüvene başladık . Acıyı,kederi,hasreti, mutluluğu ,huzuru sevmeyi,sevilmeyi ve sevilmemeyi her şey'i tattık. Evet şimdi var olan tüm kötü düşüncelerden uzaklaşma zamanı her şey' e bir nokta koyup yeniden başlama zamanı ...
Yazı oluşturuldu 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön