BAKIŞ AÇISI : İNSANLIĞIN BEŞ DUYU ORGANINA İNANMAMAK !

Şimdi düşünün ;

Kalabalık bir kafe de oturuyorsunuz ve aniden bir tartışma çıkıyor ardından bu tartışma cinayet ile sonuçlanıyor . Burada oturan tüm insanlar ifade vermek için karakol ‘a gidiyorlar ve hepsi olayı ayrı ayrı anlatıyor… Çünkü herkesin bakış açısı düşünce yapısı başka . Kimisi cinayeti işleyeni diğeri ölen adamı suçluyor mesela .

Herkesin kendisine göre ön yargısı var. Kendi ön yargılarımız .

Sevmediğimiz kişilere karşı takındığımız tavırlar . Yani bir insandan hoşnut olmadığımızda o ne yaparsa yapsın ön yargılı bir şekilde hiç düşünmeden kötü olarak yorumlarız.

Şöyle bir durumda var mesela birisi senin yaptığın hatayı yaptı ve seninle paylaştı sen onu desteklemeye devam edersin bu yanlış olsa bile ön yargılı davranmazsın çünkü aynı hatayı sende yaptın.

İnsanlar yani bizler ne kadar tuhafız olaylara objektif bakamıyoruz .

İnsanlığın beş duyu organından hiçbirine inanmamak … !

Ünlü bir sihibaz’ın gösterisinde hırsızlık yapılıyor . Ortalık karışıyor ve siyah şapkalı olduğu görülüyor. Daha sonra etraftaki görgü tanıklarına soruyorlar . İki kişi gösteriyorlar ve bunlardan hangisi hırsızlık yaptı. Biri siyahi biri sarışın iki adam çıkarıyorlar karşılarına ve çoğunluk siyahi adamı seçiyor. Fakat hırsızlığı yapan sarışın adam . İşte kendi değer yargılarımız , kendi ön yargılarımız bizim düşüncelerimizi ve olayı algılama şeklimizi değiştiriyor . Yani aslında objektif bakış açısı diye bir şey yok. Hepimiz yargılarımız ile birlikte düşünüyoruz .

Umarım herkes bir gün gerçekten objektif olmayı öğrenir ve ön yargılarından kurtulur…

Saygılarımla…

ARZU COŞAR

Dünyaya geldiğimizde bir serüvene başladık . Acıyı,kederi,hasreti, mutluluğu ,huzuru sevmeyi,sevilmeyi ve sevilmemeyi her şey'i tattık. Evet şimdi var olan tüm kötü düşüncelerden uzaklaşma zamanı her şey' e bir nokta koyup yeniden başlama zamanı ...
Yazı oluşturuldu 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön